ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ

ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ

در کاشت ایمپلنت به روش پانچ، که به آن روش فلپ لس یا بدون جراحی نیز گفته می شود. در این روش جراح می بایست از وضعیت آناتومیک استخوان زیرین کاملاً مطلع باشد.

برای همین منظور گرفتن عکس CBCT کاملاً ضروری می باشد. پس گرفتن عکس های رادیوگرافی لازم، در صورتیکه وضع استخوان در نمای رادیوگرافی مناسب باشد و نیاز به پیوند استخوان و اعمال اضافی مانند اکسپنشن استخوان (افزایش ضخامت اسخوان) نباشد از روش فلپ لس (flapless) و یا ایمپلنت به روش پانچ می توان استفاده کرد.

ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ
ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ

روش پانچ در ایمپلنت دندان روش جراحی ساده و بدون درد و خونریزی است و برای افرادی که دارای بافت نرم در لثه و بافت محکم در استخوان هستند کاربرد دارد و در این جراحی به دلیل اینکه در حین جراحی آسیب کمتری به بافتن اطراف دندان می خورد روند بهبودی و جوش خوردن سریعتر است.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

روش کاشت ایمپلنت به روش پانچ را به این دلیل روش بدون جراحی می نامند زیرا با اسکن محل قرار گرفتن ایمپلنت، میزان تراکم استخوان را متخصص ایمپلنت در صورت داشتن مهارت لازم می تواند به راحتی حس کند و متوجه شود که نیازی به شکافتن لثه نمی باشد.

در این روش درمان ایمپلنت به روش پانچ در یک جلسه بیمار به دندان پزشک مراجعه می کند و مشکلات خود را بیان می کند و آزمایش های لازم و عکس برداری و رادیولوژی و قالب گیری انجام می شود و مشکلات بیمار مشخص شده و برنامه درمانی مناسب توسط جراح ایمپلنت برای بیمار تجویز می شود.

 

ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ
ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ

در این روش در یک مرحله ایمپلنت انجام می شود و در یک روز دندان های جدید ساخته و ایرادهای آن اصلاح می گردد و ایمپلنت انجام می شود و دندان های موقت قرار داده می شود و پس از آن به یک دوره جهت ریکاوری و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک نیاز است و باید تا زمان بهبودی کامل از غذاهای نرم استفاده شود و پس از دوره ریکاوری و پس از حدود ۳ ماه که ایمپلنت کاملا به استخوان جوش خورد و لثه ها درمان شدند قالب گیری دندان های جدید انجام شده و دندان های جدید و دائمی ساخته و جایگزین دندان های موقت می شود و به این ترتیب ایمپلنت دندان با روش پانچ انجام می شود.

در این روش محل قرار گیری ایمپلنت دندانی با یک وسیله مخصوص به اندازه قطر ایمپلنت پانچ می گردد و از همان ناحیه ایمپلنت دندان قرار داده می شود از مزایای این روش ورم کمتر و عدم برش در ناحیه و کاهش تحلیل استخوان است باید توجه داشت در همه موارد این روش توصیه نمی شود و در صورت کاربرد نامناسب می تواند عوارض مانند سوراخ شدن و پرفوراسیون استخوان ایجاد کند.

در ایمپلنت به روش پانچ، پایه ایمپلنت هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود و مانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند و از تحلیل استخوان فک جلوگیری می کند و فرم صورت را حفظ می کند و با رعایت بهداشت دهان و دندان این دندان ها دائمی خواهد بود و از مهم ترین مزایای این روش بازگرداندن توانایی جویدن است و به طور کلی بهترین گزینه برای رفع مشکل بی دندانی ایمپلنت دندان است.

 

حتما بخوانید : سن مناسب ایمپلنت 

 

*نکته خیلی مهم این است که در این روش جراح باید از تبحر مناسب برخوردار باشد و نزد بهترین متخصص ایمپلنت انجام شود.

مزایای کاشت ایمپلنت به روش پانچ

در کاشت ایمپلنت به روش پانچ مزایایی وجود دارد که مهمترین آنها در ادامه مطرح می شود:

– درد پس از جراحی وجود ندارد یا بسیار اندک است.
– خونریزی حین جراحی کم است که این روش را مناسب افرادی که بیماری قلب و یا بیماری های مربوط به فشار خون دارند هست.
– تورم پس از جراحی وجود ندارد.
– اکیموز یا کبودی پس از عمل رخ نمی دهد.
-به لثه و استخوان آسیب وارد نمی شود.
– نیازی به زدن بخیه نیست و مراجعه پس از جراحی برای کشیدن بخیه حذف می شود.
– درمان ایمپلنت را ساده و مثل پر کردن دندان می کند به نحوی که بیمار پس از قرار دادن ایمپلنت نیازی به استراحت نداشته و می تواند بر سر کار حاضر شود.
– در صورتیکه ایمپلنت داخل استخوان استحکام کافی داشته باشد و بیمار نیاز به داشتن روکش موقت در همان روز قرار دادن ایمپلنت  داشته باشد با این روش امکانپذیر است.
-مدت زمان قرار دادن ایمپلنت کوتاه تر است.
-در این روش به دلیل اینکه آسیب به اطراف دهان کمتر است مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است و استخوان ها زودتر جوش می خورند.

 

ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ
ایمپلنت بدون جراحی به روش پانچ

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

[formidable id=”7″]

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها