بلیچینگ دندان در تهران + بهترین راه سفید کردن دندان ها + دکتر امیر محمدی

تا حالا به این فکر کرده اید که بلیچینگ دندان انجام دهید و ببینید تا چه حد باعث تغییر و زیبایی شما می شود ؟ اگر طرفدار این پروسه زیبایی دندان هستید ، حتما این مطلب را بخوانید. دندان ها یکی از عضو های مهم از لحاظ کاربردی و همچنین از نظر زیبایی ظاهری در افراد می باشد. برای داشتن لبخندی زیبا همراه با دندان هایی سفید می توان، با استفاده از روش های متفاوت درمیان انواع مختلفی از روش های سفید کردن دندان، به خصوص روش بلیچینگ دندان بهره مند شد. در این راستا شما می توانید برای دریافت نتیجه ای عالی به مطب دکتر امیر محمدی در تهران مراجعه کنید.

 

بلیچینگ دندان در تهران

 

چه عواملی در تغییر رنگ دندان ها موثر است؟

 1. ژنتیک: عده ای از بدو تولد به صورت ژنتیکی دارای دندان هایی با رنگ سفیده بوده و عده ای دیگر دارای دندان هایی با رنگ زرد می باشند.
 2. انواع بیماری ها: در صورت مبتلا بودن افراد به بیماری و مصرف برخی داروهای خاص، می تواند در تغییر رنگ دندان ها بسیار موثر باشد. در صورت مواجه با تغییر رنگ دندان هایتان با استفاده از مصرف دارو حتما این موضوع را با بهترین دکتر بلیچینگ دندان در تهران در میان بگذارید.
 3. مصرف دخانیات: لکه ها و تغییر رنگ دندان با مصرف دخانیات بسیار ماندگار بوده و مدت زمان لازم برای پاکسازی آن ها از روی دندان، بسیار وقت گیر و طولانی خواهد بود.
 4. افزایش سن: به مرور زمان و با افزایش سن مینای دندان ها از بین رفته و به لایه ای نازکی از دندان که دارای رنگ زرد می باشد می رسد.
 5. مواد غذایی: مصرف مداوم و مرتب برخی مواد غذایی مانند: چای، قهوه و رنگ های مصنوعی غذا و غیره می تواند، در تغییر رنگ دندان به مرور موثر باشد.

اقدامات لازم قبل از بلیچینگ دندان چیست ؟

قبل از هر اقدامی برای سفید کردن دندان هایتان بهتر است، ابتدا تمامی دندان های پوسیده خود را درمان و ترمیم کنید. گاهی اوقات و در صورت وجود جرم بسیار زیاد، دکتر دندان های شما را جرمگیری کرده و سپس از بلیچینگ استفاده می کند.

مزایای بلیچینگ دندان

دقت داشته باشید که برای بهره مند شدن از مزایای پروسه بلیچینگ کردن دندان ها باید به بهترین دکتر در این حوزه مراجعه فرمایید!

 1. روشی سریع برای سفید کردن دندان ها
 2. انجام این روش در مطب بدون خطر خواهد بود
 3. هزینه ای کمتر نسبت به دیگر روش های سفید کننده دندان

روش های سفید کردن دندان به روش بلیچینگ

 • بلیچینگ دندان در مطب

روش سفید کردن دندان در مطب پزشک و با استفاده از ماده سفید کننده با غلظت بالا تحت کنترل بهترین دکتر پروسه بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها در تهران انجام خواهد شد. قبل از شروع، پزشک لثه بیمار را توسط اپال دم محافظت کرده و سپس هیدروژن پراکسید را بر روی دندان بیمار قرار می دهد. بنابراین ماده سفید کننده، توسط لیزر و یا اشعه ای مخصوص فعال و شروع به تغییر رنگ دندان خواهد کرد. بهتر است بدانید، پروسه انجام این تکنیک بلیچینگ نیم ساعت و در چند جلسه خواهد بود.

 • بلیچینگ دندان در خانه

این تکنیک توسط افراد و در خانه با نظارت و دستور پزشک انجام خواهد شد. ابتدا متخصص قالبی مناسب با دندان های بیمار را در لابراتور ساخته و سپس فرد با قرار دادن ژل سفید کننده در داخل قالب آن را بر روی دندان های خود می گذارد. مدت زمان لازم برای قرار گرفتن این قالب به میزان زرد بودن دندان و توصیه پزشک بستگی دارد. زمان لازم برای بلیچینگ دندان در خانه یک الی دو هفته و  پنج ساعت در روز می باشد.

آیا متریال موجود در بازار، برای بلیچینگ دندان مناسب هستند؟

در حال حاضر پودرهایی در بازار وجود دارند که مدعی برخورداری از قابلیت سفید کردن دندان ها می باشند. دندان ها اعضای بسیار حساسی هستند که مراقبت نادرست از آنها می تواند آسیب های جدی را متوجه شان کند. این پودرها دارای پشتوانه علمی از نظر صلاحیت و قابلیت برای سفید کردن دندان نمی باشند و می توانند آسیب های جدی را به دندان ها وارد کنند. مراجعه به بهترین دکتر بلیچینگ دندان در تهران و مشاوره گرفتن از او منطقی ترین راهکار برای انتخاب درست ترین روش برای دستیابی به دندان های سفید تر و در عین حال حفظ سلامت دندان ها می باشد.

فرایند بلیچینگ به چه کسانی توصیه نمی شود؟

بهتری دکتر بلیچینگ دندان در تهران ، افراد زیر را کاندیدای مناسبی برای این پروسه نمی داند :

 • افراد با پوسیدگی دندانی شدید
 • افرادی با وجود مشکل تحلیل در لثه
 • در مواردی که مینای دندان افراد به طور کلی از بین رفته باشد

عوارض ناشی از پروسه سفید کردن دندان ها چیست؟

در صورت وجود پوسیدگی های شدید استفاده از این روش توصیه نخواهد شد، زیرا باعث وارد شدن آسیبی شدید تر و تخریب دندان ها می شود. یکی دیگر از عوارض بکارگیری بلیچینگ دندان حساس شدن آن ها بوده که طی یک هفته الی یک ماه و با مصرف دارو های مخصوص به مرور از بین خواهد رفت.

چه زمانی برای سفید کردن دندان ها باید اقدام کرد؟

 1. تغییر رنگ دندان افراد به مرور زمان
 2. مصرف بیش از حد دخانیات و زرد شدن دندان ها
 3. زرد شدن دندان ها به علت مصرف مواد غذایی رنگی مانند قهوه

ژل مورد استفاده در بلیچینگ چیست؟

ژل استفاده شده در روش خانگی بلیچینگ دندان پراکسید کربامید بوده و ژل بکارگیری شده در مطب پراکسید هیدروژن نام دارد. هر رو این ماده ها به ساختار کریستالی دندان نفوذ کرده و با گذشت زمان تمامی رنگ دانه های موجود را اکسید و روشن تر خواهند کرد.

نکته: توجه داشته باشید به هیچ عنوان ژل های سفید کننده دندان، با لثه و صورتتان تماس نداشته باشد.

مراقبت های ضروری بعد از بلیچینگ دندان

 

بلیچینگ دندان - دکتر امیر محمدی

 

 • از مصرف دخانیات، سیگار و قلیون بپرهیزید.
 • حتما دندان های خود را چند بار در روز با اب بشویید.
 • سعی کنید در چند روز اول از مواد غذایی سرد استفاده نکنید.
 • در یاعت های اولیه دندان ها را با استفاده از آب گرم بشویید.
 • تا 48 ساعت بعد از انجام بلیچینگ دندان از مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی خودداری کنید.
 • حتما یک هفته بعد از درمان به پزشک برای بررسی دندان هایتان مراجعه کنید.
 • به هنگام مسواک زدن از خمیر دندان های ضد حساسیت به منظور کاهش آسیب وارد شده به دندان استفاده کند.

میزان ماندگاری این روش زیبایی دندان چقدر است؟

بنا به گفته بهترین دکتر بلیچینگ دندان تهران ، مقدار ماندگاری سفیدی دندان ها به رعایت تمامی مراقبت های بعد از بلیچینگ و عدم مصرف دخانیات، سیگار و قلیون بستگی دارد. همچنین بهتر است از مصرف مواد غذایی حاوی رنگ های قوی خودداری کنید و یا بعد از مصرف دندان هایتان را به خوبی مسواک کنید. اما به طور کلی ماندگاری این روش حدود 3 سال بوده و در صورت تکرار و انجام آن می تواند ماندگاری آن بیشتر شود.

کدام یک از روش های بلیچینگ بهتر است؟

انتخاب یکی از این روش ها در ابتدا به شرایط شما بستگی دارد. اما آفیس بلیچینگ دندان در مطب تحت کنترل بهترین دکتر در شهر تهران یا محل زندگی بیمار ، با دقت بالا و در مدت زمان کوتاه بدون آسیب به دندان ها و لثه انجام خواهد شد. در صورتی که انجام این روش درخانه ممکن است به علت عدم استفاده مناسب به لثه ها، دندان آسیب وارد شود و همچنین روند درمان بسیار طولانی خواهد بود.

بلیچینگ دندان به چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • خانم های باردار
 • از بین رفتن مینای دندان ها
 • افرادی با عفونت و بیماری های لثه
 • افراد مبتلا به بیماری های حاد قلبی
 • وجود تعداد زیاد دندان های پوسیده در دهان
 • وجود سایندگی بیش از حد بر روی دندان ها

بهترین برندهای بلیچینگ دندان کدام است؟

از میان برندهای معروف وایتنینگ دندان می توان به دو گزینه وایت اسمایل و بوست اشاره کرد که مدل های متنوعی از هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ را در کیت های خود گنجانده اند. سایر برندها غیر از موارد معرفی شده ممکن است خطر آسیب زدن به مینای دندان را به همراه داشته و بعد از مدت کوتاهی، رنگ دندان دوباره به حالت اولیه خود باز گردد.

آیا بعد از بلیچینگ دندان باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنیم؟

با توجه به اینکه بعد از فرایند سفید کردن، دندان ها در برابر لکه دار شدن آسیب پذیر می شوند، مراقبت های خاصی مورد نیاز بوده و باید مصرف بعضی مواد خوراکی را تا حدودی محدود کنیم. برخی مواد غذایی که خوردن آنها اثری در لکه دار شدن دندان ها بر جای نمی گذارد شامل موارد زیر می باشد:

 • نوشیدنی های بدون رنگ از قبیل آب و شیر
 • میوه های پوست گرفته
 • نان سفید
 • لبنیات سفید از قبیل ماست و شیر و پنیر
 • سس سفید

البته علاوه بر موارد فوق، مواد غذایی بسیار دیگری نیز وجود دارد که خوردن آنها آسیبی به نتیجه درمان بلیچینگ دندان شما وارد نمی کند. در کنار این مواد غذایی بی ضرر موادی نیز هستند که نباید در مصرف آنها زیاده روی کنیم. دندانپزشک در خصوص این گزینه ها راهنمایی های لازم را در اختیار بیمار قرار خواهد داد.

هزینه مورد نیاز بلیچینگ دندان چقدر است ؟

عوامل بسیاری می تواند سبب تغییر و افزایش هزینه این روش زیبایی دندان باشد. مهارت پزشک، قالب گیری دندان و بکار بردن یکی از انواع روش های سفید کردن دندان و غیره می تواند، باعث افزایش و یا کاهش هزینه سفید کردن دندان در تهران شود.

سوالات متداول بلیچینگ دندان

آیا انجام این روش زیبایی دندان مضر است؟

خیر، بکارگیری از این روش سفید کردن دندان، بسیار کم خطر و بدونه عارضه می باشد.

آیا خانم های باردار می توانند از این روش استفاده کنند؟

انجام بلیچینگ دندان برای خانم های باردار انجام نخواهد شد. به علت مشخص نبودن میزان خطرات احتمالی برای نوزادان بهتر است، بعد از گذشت دوران شیردهی اقدام به سفید کردن دندان های خود کنند.

میزان سفیدی دندان ها بعد از انجام این روش چقدر است؟

مقدار تغییر رنگ و سفید شدن به زردی و جنس دندان های بیمار بستگی داشته و می تواند در درجه های مختلف سفیدی آن تغییر کند.

چه سنی برای انجام بلیچینگ دندان مناسب است؟

سفید کردن دندان با این روش زیبایی تنها در افراد بالای 18 سال انجام خواهد شد. به علت رشد کامل مینای دندان و کاهش ریسک اسیب پذیری به دندان ها بهتر است افراد تا پایان 18 سالگی صبر کنند.

آیا می توان با مواد موجود در بازار بلیچینگ انجام داد؟

درواقع انواع مختلفی از مواد شیمیایی سفیدکننده دندان در بازار وجود دارد، که عوارض بسیار زیادی داشته و می توانند با خاصیت سایندگی خود مینای دندان را از بین ببرند. به همین علت هیچ یک از آن ها مورد تایید بهترین دکتر بلیچینگ دندان در تهران و آن ها را توصیه نمی کنند.

برای این روش زیبایی دندان ها چقدر زمان لازم است؟

پروسه سفید کردن دندان ها با بهره گیری از بلیچینگ در یک جلسه و حدود یک ساعت انجام خواهد شد. اما در برخی افراد با زردی دندان بیشتر نیازمند تعداد جلسات بیشتری خواهند بود.

تفاوت بلیچینگ دندان و جرمگیری دندان چیست؟

در تکنیک جرمگیری رنگدانه های خارجی توسط دستگاهی مخصوص و با استفاده از برس و خمیر پاکسازی خواهد شد. در جرمگیری بافت های دندان سفید نمی شوند، اما برخلاقف ان در روش بلیچینگ مواد سفید کننده دندان ها به بافت دندانی نفوذ کرده و عمیقا آن ها را تمیز می کند.

ایا نور تابیده شده در این روش مضر است؟

نور مورد استفاده در بلیچینگ دندان ها از هالوژن های متمرکز شده و بدون خطر می باشد. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است، از عینک های مخصوص به هنگام درمان استفاده شود.

 

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها