روش های کاشت دندان

روش های کاشت دندان


حساسیت به ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی از سال ۱۹۸۲ تا به امروز مصرف زیادی داشته و در دندانپزشکی مطرح می باشد . امروزه ایمپلنت های زیادی در دنیا وجود دارد . یک پیچ بسیار ساده می باشد که به عنوان ریشه مصنوعی عمل می کند .

در نوعی پکیج استریل به دندانپزشک ارائه می شود. در ابتدا ایمپلنت توسط اینسترومنت برداشته می شود و در استخوان فک کاشته می شود. روند جراحی بسیار ساده ای دارد و برای بیمار سخت نمی باشد در صورتی که در حد نرمالی باشد .
سیستم های مختلفی برای ایمپلنت در دنیا به وجود آمده است و اکنون بالغ بر ۷۰۰ سیستم در دنیا فعالیت دارند و باهم رقابت دارند. همه این سیستم ها از کیفیت نسبی برخوردار می باشند.

حساسیت به ایمپلنت
حساسیت به ایمپلنت

مقایسه ایمپلنت با کاشت دندان های مختلف

طبق بررسی های انجام شده ایمپلنت بعد از ۱۰ سال کار درصد موفقیت ۹۰ درصد گزارش شده است . ایمپلنت در مقایسه با بریج دندان که یکی از روش های کاشت که ۸۰ درصد بعد از ده سال گزاش شده موفق تر می باشد . این در صورتی است که درمان روت کانال یا درمان ریشه بعد از ۱۰ سال ۵۰ درصد موفق بوده است. بنابراین ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های کاشت درمان موفقیت بالایی داشته است .

 

حتما مطالعه شود : انواع کاشت دندان ثابت

 

حساسیت به ایمپلنت

در برخی از بیماران مرسوم شده است که بیان می کنند بدنشان نسبت به تیتانیوم و ایمپلنت حساس بوده وآلرژی دارند . این گفته اشتباه است . زیرا ثابت شده حساسیت به تیتانیوم ایمپلنت جز درموارد استثنا بسیار کم می باشد .

علت شکست ایمپلنت

چرا در برخی افراد درمان با ایمپلنت با شکست مواجه می شود؟در این موارد پیچ ایمپلنت با استخوان جوش نمی خورد . این امر علت های مختلفی دارد :
• اگر دندانی باشد که دارای پریوپرابلم باشد یا بافت لثه عفونی باشد . در صورتی که دندان پوسیده شده باشد ، کرانها شکسته باشد در این صورت قبل از ایمپلنت باید درمان شوند. اگر این دندان ها در محیط دهان وجود داشته باشند و ایمپلنت انجام شود می تواند باعث شکست درمان شود .

حساسیت به ایمپلنت
حساسیت به ایمپلنت

• از آنجائیکه ایمپلنت درآمد زیادی را برای رشته دندانپزشکی در سالهای اخیرایجاد کرده بسیاری از بیماران به ایمپلنت سوغ داده می شوند بدون اینکه درمان های دیگری انجام دهند. بدون اینکه درمان های لثه را انجام داده باشند . بعد از اینکه ایمپلنت با شکست مواجه شود می گویند بیمار به تیتانیوم حساس بوده است که گفته صحیحی نیست . این شکست در همه درمان ها وجود دارد ولی باید علت یابی صحیح باشد .

• برخی از دلایل شکست ایمپلنت مربوط به استخوان فرد باشد بدین معنا که استخوان ناکافی دارد . بنابراین پیوند استخوان قبل یا حین درمان با ایمپلنت انجام شود .

دکتر امیر محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصی و از برترین و با تجربه ترین جراحان تهران هستند ، ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی همدان، که قطب فک و صورت ایران محسوب میشود ، می باشند . و نیز چندین مقاله وترجمه کتاب در زمینه جراحی بینی و فک در ISI و مجله های معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد ۳.۹۰۰.۰۰۰ تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

۱-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

۲-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

۳- مشاوره رایگان

    • اگر تمایل دارید از این مزایا استفاده کنید همین الان با شماره ۰۹۱۲۰۹۵۷۰۱۳ تماس بگیر یا فرم نوبت دهی  را پر کنید . 

  • Appointment

    لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

    • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
    • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.