متخصص ایمپلنت دندان

اگر شما هم همانند سایر افراد به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت می باشید باید نخست ویژگی های یک متخصص ایمپلنت خوب را بدانید. این ویژگی ها به عوامل زیادی از مجهز بودن کلینیک ایمپلنت دندان به تجهیزات روز دنیا در امر جراحی ایمپلنت تا در نظر گرفتن شرایط ویژه برای هزینه ایمپلنت بستگی دارد . در این مقاله سعی شده تا به ویژگی ها یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران همچون دکتر امیر محمدی و همچنین ویژگی های یک کلینیک ایمپلنت خوب برای شما عزیزان اشاره کنیم.

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

ایمپلنتولوژی چیست ؟

ایمپلنتولوژی شاخه ای از دندانپزشکی است که به ایمپلنت های دندانی اختصاص یافته است. ایمپلنت یک ریشه دندان مصنوعی است که در داخل استخوان قرار میگیرد. ایمپلنت اغلب به شکل یک پیچ است که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است . اکنون بیایید نگاه دقیق تری به تعریف متخصص ایمپلنت دندان یا ایمپلنتولوژیست داشته باشیم .

ایمپلنتولوژیست چه کسی است ؟

متخصص ایمپلنت دندان یا ایمپلنتولوژیست دندانپزشکی است که چند سال تحصیلات تخصصی در زمینه جراحی دندانپزشکی و به خصوص جراحی کاشت ایمپلنت دیده است است و دارای تجربه و مهارت فراوان در جراحی ایمپلنت های دندانی است . مهم ترین ویژگی یک متخصص ایمپلنت خوب داشتن تجربه و مهارت بالا در جراحی مربوطه است می باشد . تجربه بالای متخصص ایمپلنت تهران سبب می شود که عوارض بعد از عمل جراحی کم و تقریبا بعید باشد . ایمپلنت ها هرچه سریع تر در داخل استخوان فک قرار گیرد و زمان جراحی ایمپلنت کمتر باشد ، درد جراحی ایمپلنت و تورم بعد از کاشت ایمپلنت کمتر خواهد بود .

متخصص ایمپلنت دندان تهران چه آموزش هایی می بینند؟

دندان پزشکانی که در زمینه ایمپلنت کردن آموزش دیده اند پس از طی دوره آموزشی جراحی فک و دهان و صورت، آموزش های لازم در زمینه کاشت دندان را خواهند دید و پس از کسب تجربه لازم و امتحانات مورد نیاز مجوز این جراحی را خواهند گرفت. لازم است که دندانپزشک دست کم چهارصد ساعت آموزش و پنج سال تجربه در زمینه دندانپزشکی داشته باشد.

اهمیت تجربه متخصص ایمپلنت در خلق نتیجه مطلوب

همانطور که هیچ کس دوست ندارد جراحی مغز خود را به دست یک پزشک عمومی بدهد، سپردن جراحی کاشت دندان به دست دندانپزشک عمومی که از تجربه و تخصص کافی در زمینه ایمپلنت دندان برخوردار نیست طبیعتاً نمی تواند نتیجه قابل اعتمادی را به دست دهد.

هر چند تحصیلات و گذراندن دوره های آموزشی در هر تخصص الزامی است ولی برای تجربه عملی کفایت نمی کند. بنابراین یک متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران علاوه بر برخورداری از دانش کافی و سپری کردن دوره های آموزشی باید از حد ایده آل تجربه در این زمینه نیز برخوردار باشد.

یافتن یک متخصص با تجربه می تواند یک نقطه شروع خوب باشد. به این ترتیب به این آرامش فکری می رسید که نتیجه جراحی شما یک نتیجه بی خطر و موفقیت آمیز خواهد بود.

یک ایمپلنتولوژیست خوب چه کسی است؟

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

اگر قصد دارد تحت پروسه کاشت دندان قرار بگیرید ، باید درباره این کار تحقیق و مطالعه کنید. ایمپلنت کردن هزینه های بالایی دارد و نتیجه آن خوب یا بد سال ها با شما همراه خواهد بود. بنابراین درباره پزشک معالج و تجربیات کاری ایشان تحقیق کنید. امروزه به سادگی می توانید از طریق اینترنت پاسخ سوالات خود را درباره پزشکتان پیدا کنید. آیا پزشک مورد نظر شما تحصیلات و مدارک معتبر دارد؟ تجربیات کاری و تخصص پزشک شما چیست؟ چه مدت در زمینه ایمپلنت فعالیت انجام داده است؟ برای درمان دهان شما چه روش هایی را توصیه میکند؟ از چه نوع ایمپلنتی استفاده می کند . موارد دیگری از این قبیل ؛ سپس در زمینه خطرات و شیوه انجام این جراحی تحقیق و مطالعه کنید. بعد از آن تصمیم بگیرید.

✔ در این میان می توان بیان داشت که دکتر امیرحسین محمدی از بهترین ایمپلنتولوژیست های معروف در ایران می باشد که در این کار بسیار حرفه ای ظاهر شده اند . هم اکنون می توانید نوبت خود را رزرو کنید و یا با ما در تماس باشید .

فواید مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان

برای اینکه از روند درمانی مذکور بهره مند شوید لازم است که درمان توسط یک پزشک حاذق برای شما به انجام برسد. در این شرایط از جمله مزایایی که شامل حال شما می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ظاهر طبیعی، ثابت و بدون قابلیت جا به جایی.
 • تمیز کردن دندان ها به صورت طبیعی انجام می شود.
 • این روش به دندان های مجاور صدمه ای وارد نمی کند. آن ها را تکان نمی دهد.
 • بهترین شیوه برای جایگزینی دندان های از دست رفته که غذا خوردن فرد را ساده کرده و موجب زیبایی دهان و دندان نیز می گردد.

نقش یک متخصص ایمپلنت دندان خوب در پروسه جراحی

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

شاید این سوال هم در ذهن شما ایجاد شده باشد که وظیفه متخصص کاشت دندان دقیقا چیست؟! همانطور که در مقاله مربوطه توضیح داده شد ، این پروسه به سه بخش تقسیم میشود ؛ قبل از جراحی ، خود عمل جراحی و البته دوره ریکاوری بعد از آن. پزشک در هر سه مرحله گفته شده وظایفی را بر عهده دارد که در ادامه به شما می گوییم :

اقدامات پیش از جراحی ایمپلنت : در این مرحله بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران وظیفه دارد شما را با نحوه به انجام رسیدن پروسه ، عوارض احتمالی بعد از آن و مراقبت هایی که باید پیش از عمل انجام شوند ، آشنا می کند. همچنین انتخاب نوع ایمپلنت نیز توسط ایشان پیش از جراحی به انجام می رسد.

انجام جراحی : ایشان موظف است جراحی را با بهره گیری از بهترین متریال در یک محیط مجهز و استریل به انجام برساند و مطابق با وضعیت هر بیمار تکنیک مناسب را بکار بگیرد.

مراقبت های بعد از کاشت دندان : بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران دستورالعمل کاملی از نکات مراقبتی را باید در اختیار بیمار قرار دهد و اهمیت رعایت نکات را نیز گوشزد کند.

از نظر یک متخصص ایمپلنت خوب ، کاندیدای مناسب و نامناسب چه کسانی هستند؟

به گفته بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران ، افرادی که فک و لثه های سالم دارند ، کسانی که به دلیل حادثه یا ضربه دندان هایشان را از دست داده اند یا دندان های پوسیده و خراب دارند اما فک و استخوان فک سالمی دارند برای این عمل مناسب اند.

دز ظرف دیگر بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران اظهار دارد افرادی که دارای بیماری های مزمن مانند سرطان خون یا دیابت هستند این عمل در بهبودشان اختلال ایجاد می کند. همچنین افراد سیگاری تنها به شرطی می توانند ایمپلنت را انجام دهند که از دو هفته قبل از اولین جراحی فک تا دو ماه بعد از آن ابدا و به هیچ وجه سیگار نکشند. سیگار کشیدن موجب عفونت شده و در بهبود دندان ها اختلال جدی ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که این درمان برای افراد سیگاری انجام نشود مگر آنکه قبلا به طور قطع سیگار را کنار گذاشته باشند.

چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین متخصص ایمپلنت انتخاب کرده اید؟

برای اینکه خیالتان از انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران راحت شود بهتر است جواب یک سری از سوالات زیر را در رابطه با متخصص ایمپلنت خود پیدا کنید و حتی برخی از سوالات در رابطه با ایمپلنت و طرح درمان خود را در جلسه مشاوره رایگان ایمپلنت خود از متخصص ایمپلنت سوال کنید .

 1.  میزان سابقه کاری متخصص ایمپلنت و کلینیک تخصصی ایمپلنت .
 2.  متخصص ایمپلنت در سال چه تعداد جراحی ایمپلنت انجام می دهد و سالانه چند واحد ایمپلنت کار می کند .
 3.  تجهیز بودن کلینیک به تجهیزات به روز جراحی ایمپلنت و استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت و موتور جراحی ایمپلنت و دستگاه پیزوسرجری .
 4. میزان رضایت مراجعه کنندگان به متخصص ایمپلنت در تهران و کلینیک .
 5. میزان وقت گذاشتن یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران برای مشاوره و آگاه کردن شما از طرح درمان و مراحل کاشت دندان.
 6. آیا ایمپلنتولوژیست یا متخصص ایمپلنت دندان قبل از شروع روند درمانی ، معاینه دقیق و کافی را انجام می دهد ؟
 7.  آیا متخصص ایمپلنت قادر به جراحی های دشوارتر برای طی عکل کاشت دندان مانند پیوند استخوان قبل از جراحی ایمپلنت یا سینوس لیفت و غیره می باشد .
 8. قیمت جراحی در کلینیک و توسط بهترین متخصص ایمپلنت تهران و شرایط پرداخت هزینه
 9. خوش نام بودن و اعتبار متخصص ایمپلنت در آن شهر
 10. انجام کلیه مراحل ایمپلنت از جراحی تا پروتز توسط متخصص ایمپلنت

بهترین راهنما برای انتخاب متخصص ایمپلنت دندان در تهران

امروزه راه های مختلفی برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران وجود دارد. با توجه به گستردگی اینترنت و دسترسی عموم مردم به آن ، آسان ترین راه سرچ در موتورهای جستجوگر می باشد. با وارد کردن نام پزشک مورد نظر ، در صفحات مرورگر پروفایل های کاری ایشان نمایش داده می شوند. با ورود به صفحات کاری می تواند از میزان تخصص و مدت زمان سابقه کار در این حوزه آگاهی پیدا کنید و همچنین نمونه کارهای ایشان را مشاهده فرمایید. اطلاع از رضایت مراجعین سابق متخصص مورد نظر نیز یکی از مزیت های این روش است.

در کنار روش آنلاین می توانید پرس و جو شفاهی را هم در پیش بگیرید ؛ یعنی از کسانی که پیش از شما تحت نظر یک متخصص خوب ایمپلنت دندان تهران درمان شده اند ، سوال کنید و نظرشان را در خصوص پزشک مربوطه جویا شوید. بدین صورت در صورت رضایت او از پروه انجام شده ، شما نیز می توانید به متخصص معرفی شده مراجعه کنید.

پاسخ متخصص ایمپلنت دندان تهران به سوالات رایج :

هزینه جراحی توسط یک متخصص خوب ایمپلنت در تهران چقدر است ؟
این مسئله به موارد متعددی بستگی دارد. به همین دلیل ابتدا پزشک باید بیمار را معاینه نماید ، مشکلات دندان و دهان را شناسایی کند ، نسبت به سلامت و حساسیت ها او آشنا شود ، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز را تعیین کند و سپس درمان را برنامه ریزی کند. بعد از طرح ریزی درمان هزینه را به بیمار اطلاع می دهد.
پروسه کاشت ایمپلنت تا چه حد دردناک است ؟
درد بخشی از عمل های جراحی است و نمی توان منکر این مسئله شد. برای کنترل آن در طول جراحی داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی تزریق می شود و برای تسکین درد در دوره ریکاوری ، بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران ، داروی مسکن تجویز می کند.
وقوع عفونت بعد از ایمپلنت دندان خطرناک است ؟
عفونت یکی از عارضه های احتمالی است که با انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب و انجام مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان می توان ریسک آن را به حداقل رساند. اما در صورتی که به هر علت بعد از جراحی درگیر این عارضه شدید برای مقابله با آن سریعاً به دکتر خود مراجعه کنید.
تغذیه بعد از کاشت دندان تغییر می کند ؟
در روزهای اول پس از عمل با توجه به اینکه در دوره ریکاوری هستید و ایمپلنت و بافت های اطراف آن برای سازگاری و ترمیم یافتن به زمان نیاز دارند ، به توصیه بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید از غذاهای نرم استفاده کنید. زمانی که به شرایط نرمال رسیدید ، تغذیه شما هم به روال قبل خود باز می گردد.
قبلی
بعد

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها