بهترین متخصص ایمپلنت دندان کیست ؟

اگر شما هم همانند سایر افراد به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت می باشید باید نخست ویژگی های یک متخصص ایمپلنت خوب را بدانید. این ویژگی ها به عوامل زیادی از مجهز بودن کلینیک ایمپلنت دندان به تجهیزات روز دنیا در امر جراحی ایمپلنت تا در نظر گرفتن شرایط ویژه برای هزینه ایمپلنت بستگی دارد . در این مقاله سعی شده تا به ویژگی ها یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران همچون دکتر امیر محمدی و همچنین ویژگی های یک کلینیک ایمپلنت دندان خوب برای شما عزیزان اشاره کنیم.

 

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

ایمپلنتولوژی چیست ؟

ایمپلنتولوژی شاخه ای از دندانپزشکی است که به ایمپلنت های دندانی اختصاص یافته است. ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که در داخل استخوان قرار میگیرد. ایمپلنت اغلب به شکل یک پیچ است که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است . اکنون بیایید نگاه دقیق تری به تعریف متخصص ایمپلنت دندان یا ایمپلنتولوژیست داشته باشیم .

ایمپلنتولوژیست چه کسی است ؟

متخصص ایمپلنت دندان یا ایمپلنتولوژیست دندانپزشکی است که چند سال تحصیلات تخصصی در زمینه جراحی دندانپزشکی و به خصوص جراحی ایمپلنت دندان دیده است است و دارای تجربه و مهارت فراوان در جراحی ایمپلنت های دندانی است . مهم ترین ویژگی یک متخصص ایمپلنت خوب داشتن تجربه و مهارت بالا در جراحی ایمپلنت دندان می باشد . تجربه بالای متخصص ایمپلنت سبب می شود که عوارض بعد از جراحی ایمپلنت دندان کم و تقریبا بعید باشد . ایمپلنت دندان هرچه سریع تر در داخل استخوان فک قرار گیرد و زمان جراحی ایمپلنت کمتر باشد ، درد جراحی ایمپلنت و تورم بعد از کاشت ایمپلنت کمتر خواهد بود .

متخصص ایمپلنت دندان چه آموزش هایی می بینند؟

دندان پزشکانی که در زمینه ایمپلنت کردن آموزش دیده اند پس از طی دوره آموزشی جراحی فک و دهان و صورت، آموزش های لازم در زمینه کاشت دندان را خواهند دید و پس از کسب تجربه لازم و امتحانات مورد نیاز مجوز این جراحی را خواهند گرفت. لازم است که دندانپزشک دست کم چهارصد ساعت آموزش و پنج سال تجربه در زمینه دندانپزشکی داشته باشد.

یک ایمپلنتولوژیست خوب چه کسی است؟

 

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

 

اگر قصد دارد تحت پروسه کاشت دندان قرار بگیرید ،  باید درباره این کار تحقیق و مطالعه کنید. ایمپلنت کردن هزینه های بالایی دارد و نتیجه آن خوب یا بد سال ها با شما همراه خواهد بود. بنابراین درباره پزشک معالج و تجربیات کاری ایشان تحقیق کنید. امروزه به سادگی می توانید از طریق اینترنت پاسخ سوالات خود را درباره پزشکتان پیدا کنید. آیا پزشک مورد نظر شما تحصیلات و مدارک معتبر دارد؟ تجربیات کاری و تخصص پزشک شما چیست؟ چه مدت در زمینه ایمپلنت فعالیت انجام داده است؟ برای درمان دهان شما چه روش هایی را توصیه میکند؟ از چه نوع ایمپلنتی استفاده می کند . موارد دیگری از این قبیل ؛ سپس در زمینه خطرات و شیوه انجام این جراحی تحقیق و مطالعه کنید. بعد از آن تصمیم بگیرید.

✔ در این میان می توان بیان داشت که دکتر امیرحسین محمدی از بهترین ایمپلنتولوژیست های معروف در ایران می باشد که در این کار بسیار حرفه ای ظاهر شده اند . هم اکنون می توانید نوبت خود را رزرو کنید و یا با ما در تماس باشید .

فواید پروسه کاشت دندان تحت نظر بهترین متخصص ایمپلنت دندان

برای اینکه از روند درمانی مذکور بهره مند شوید لازم است که درمان توسط یک پزشک حاذق برای شما به انجام برسد. در این شرایط از جمله مزایایی که شامل حال شما می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ظاهر طبیعی، ثابت و بدون قابلیت جا به جایی.
  • تمیز کردن دندان ها به صورت طبیعی انجام می شود.
  • این روش به دندان های مجاور صدمه ای وارد نمی کند. آن ها را تکان نمی دهد.
  • بهترین شیوه برای جایگزینی دندان های از دست رفته که غذا خوردن فرد را ساده کرده و موجب زیبایی دهان و دندان نیز می گردد.

از نظر یک متخصص ایمپلنت خوب ، کاندیدای مناسب و نامناسب چه کسانی هستند؟

به گفته بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران ، افرادی که فک و لثه های سالم دارند ، کسانی که به دلیل حادثه یا ضربه دندان هایشان را از دست داده اند یا دندان های پوسیده و خراب دارند اما فک و استخوان فک سالمی دارند برای این عمل مناسب اند.

دز ظرف دیگر دکتر ایمپلنت دندان اضهار دارد افرادی که دارای بیماری های مزمن مانند سرطان خون یا دیابت هستند این عمل در بهبودشان اختلال ایجاد می کند.همچنین افراد سیگاری تنها به شرطی می توانند ایمپلنت را انجام دهند که از دو هفته قبل از اولین جراحی فک تا دو ماه بعد از آن ابدا و به هیچ وجه سیگار نکشند. سیگار کشیدن موجب عفونت شده و در بهبود دندان ها اختلال جدی ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که این درمان برای افراد سیگاری انجام نشود مگر آنکه قبلا به طور قطع سیگار را کنار گذاشته باشند.

چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین متخصص ایمپلنت انتخاب کرده اید؟

برای اینکه خیالتان از انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران راحت شود بهتر است جواب یک سری از سوالات زیر را در رابطه با متخصص ایمپلنت خود پیدا کنید و حتی برخی از سوالات در رابطه با ایمپلنت دندان و طرح درمان خود را در جلسه مشاوره رایگان ایمپلنت خود از متخصص ایمپلنت سوال کنید .

1- میزان سابقه کاری متخصص ایمپلنت و کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان .

2- متخصص ایمپلنت در سال چه تعداد جراحی ایمپلنت انجام می دهد و سالانه چند واحد ایمپلنت کار می کند .

3- تجهیز بودن کلینیک ایمپلنت دندان به تجهیزات به روز جراحی ایمپلنت و استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دندان و موتور جراحی ایمپلنت و دستگاه پیزوسرجری .

4-میزان رضایت مراجعه کنندگان به متخصص ایمپلنت و کلینیک ایمپلنت دندان .

5- میزان وقت گذاشتن متخصص ایمپلنت برای مشاره ایمپلنت و آگاه کردن شما از طرح درمان ایمپلنت و مراحل کاشت ایمپلنت دندان .

6-آیا ایمپلنتولوژیست یا متخصص ایمپلنت دندان قبل از شروع درمان ایمپلنت ، معاینه دقیق و کافی را انجام می دهد ؟

7- آیا متخصص ایمپلنت قادر به جراحی های دشوارتر برای ایمپلنت دندان مانند پیوند استخوان قبل از جراحی ایمپلنت دندان یا سینوس لیفت و غیره می باشد .

8-قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک متخصص ایمپلنت و شرایط پرداخت هزینه درمان ایمپلنت .

9-خوش نام بودن و اعتبار متخصص ایمپلنت در آن شهر

10-انجام کلیه مراحل ایمپلنت از جراحی تا پروتز توسط متخصص ایمپلنت

سوالات متداولی که از متخصص ایمپلنت دندان پرسیده می شوند :

 

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

 

هزینه جراحی ایمپلنت چقدر است ؟

این مسئله به موارد متعددی بستگی دارد. به همین دلیل ابتدا پزشک باید بیمار را معاینه نماید ، مشکلات دندان و دهان را شناسایی کند ، نسبت به سلامت و حساسیت ها او آشنا شود ، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز را تعیین کند و سپس درمان را برنامه ریزی کند. بعد از طرح ریزی درمان هزینه را به بیمار اطلاع می دهد.

پروسه کاشت ایمپلنت تا چه حد دردناک است ؟

درد بخشی از عمل های جراحی است و نمی توان منکر این مسئله شد. برای کنترل آن در طول جراحی داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی تزریق می شود و برای تسکین درد در دوره ریکاوری ، بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران ، داروی مسکن تجویز می کند.

عفونت ایمپلنت دندان خطرناک است ؟

عفونت یکی از عارضه های احتمالی است که با انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب و انجام مراقت های بعد از ایمپلنت دندان می توان ریسک آن را به حداقل رساند. اما در صورتی که به هر علت بعد از جراحی درگیر این عارضه شدید برای مقابله با آن سریعاً به دکتر خود مراجعه کنید.

تغذیه بعد از جراحی کاشت دندان تغییر می کند ؟

در روزهای اول پس از عمل با توجه به اینکه در دوره ریکاوری هستید و ایمپلنت و بافت های اطراف آن برای سازگاری و ترمیم یافتن به زمان نیاز دارند ، به توصیه بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید از غذاهای نرم استفاده کنید. زمانی که به شرایط نرمال رسیدید ، تغذیه شما هم به روال قبل خود باز می گردد.

 

[formidable id=”6″]

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها