هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان از جمله مسائلی است که حتی پیش از مراجعه به متخصص ، ذهن بیماران را به خود مشغول میکند. پس لازم است توضیحی راجع به این موضوع داده شود. در یک نگاه سطحی ، ایمپلنت دندان بخصوص زمانی که آن را با سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته مقایسه می کنیم، یک فرایند گران قیمت به نظر می رسد. اما اگر به مزیته های این پروسه توجه کنید ، متوجه می شوید که هزینه جراحی ایمپلنت مقرون به صرفه تر است. دنتور و بریج دو روش جایگزینی دندان های از دست رفته می باشند که باید هر 5 تا 10 سال یکبار تعویض شوند. هزینه نگهداری منظم از دندان ها گاهی از هزینه ایمپلنت بیشتر می شود. ولی ایمپلنت های دندانی  در صورت قرار گرفتن تحت مراقبت صحیح و البته ساده، می توانند ماندگاری خود را برای تمام عمر حفظ کند و نیاز به تعویض نداشته باشند! بعلاوه، ایمپلنت از خورده شدن استخوان فک جلوگیری می کند و این مزیتی است که روش های دیگر جایگزین نمودن دندان از دست رفته، از آن محروم هستند.

هزینه ایمپلنت دندان

با تحلیل رفتن استخوان فک شکل صورت تغییر می کند. چهره شما پیرتر به نظر می رسد و حتی دندان های سالم تان نیز شروع به شل شدن می کنند. استخوان فک ساختاری است که ریشه دندان ها را در محل خود محکم نگه می دارد. وقتی این استخوان از بین برود دندان های سالم شما نیز در معرض آسیب قرار خواهند گرفت. حفظ دندان های سالم گنجی است که نمی توان قیمتی برای آن تعیین نمود. بنابراین یکی از توصیه های ارزشمند دکتر امیر محمدی متخصص جراحی فک و صورت و بهترین دکتر ایمپلنت در تهران به بیماران و متقاضیان این جراحی این است که به این فرایند بعنوان یک سرمایه گذاری بزرگ، نه یک فرایند پر هزینه بنگرند .

میانگین هزینه ایمپلنت دندان

هیچ دو فرایند کاشت دندان را نمی توان یافت که پروسیجر مشابه با یکدیگر را داشته باشند. همین امر هزینه این فرایند درمان را در دامنه متغیری قرار می دهد. جراحی ایمپلنت یک فرایند پیچیده است و هر فرایند بخش های متعددی را شامل می شود.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

عواملی که قیمت ایمپلنت کردن دندان را تحت تاثیر قرار می دهند شامل موارد زیر می باشند:

  •  آزمایش کامل دندان و تصویر برداری سه بعدی
  •  کشیدن دندان از بین رفته در صورت نیاز
  •  نصب ایمپلنت یا ایمپلنت های دندان
  •  ساخت تاج دندان
  •  مستقر نمودن تاج دندان

هزینه هر یک از این مولفه ها به فرایند درمان اجرا شده وابسته است. برخی فرایندهای دندانی به انجام اسکن CT در ابتدای فرایند نیاز دارند. علت اصلی عدم امکان ارائه یک قیمت استاندارد این است که فرایندهای ایمپلنت بر حسب نیازهای هر بیمار با یکدیگر متفاوتند. بر خلاف یک سرویس خدمات واحد از قبیل پر کردن دندان، فرایند ایمپلنت بر حسب نوع و دامنه پیچیدگی کار، دامنه قیمت متغیری را شامل می شود.

به عبارت دیگر، متغیرهایی از قبیل سی تی اسکن در آزمایش اولیه یا نیاز به لیفت سینوس یا پیوند استخوان و نوع گرافت استخوان، قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار می دهند. فاکتورهای دیگری که بر روی قیمت کاشت دندان اثر می گذارند شامل موقعیت جغرافیایی مرکز درمان می باشد. هزینه ایمپلنت دندان در کلان شهرها بیشتر است.

تاثیر تعداد دندان ها بر روی هزینه جراحی ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان تکی

ایمپلنت یک پیچ فلزی یا سرامیکی است که در استخوان فک جایگذاری می شود. علاوه بر ایمپلنت، شما به اباتمنت ( بخشی که به تاج ایمپلنت متصل می شود) و تاج دندان نیز نیاز دارید. همه این مولفه ها قیمت های جداگانه ای دارند. بسیاری از بیماران برای دستیابی به استخوانی که از سلامت کافی برای پایدار نگه داشتن ایمپلنت برخوردار باشد، به گرافت استخوان یا لیفت سینوس نیز نیاز دارند. همه این عوامل هزینه ایمپلنت دندان در تهران را در یک دامنه متغیر قرار می دهد.

هزینه ایمپلنت چند دندان

اگر قرار است ایمپلنت را برای بیش از یک دندان انجام دهید و این دندان ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، هزینه ایمپلنت دندان در تهران نیز طبیعتاً افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال اگر می خواهید جای خالی سه یا چهار دندان مجاور را پر کنید، می توانید از یک پل که تنها با دو ایمپلنت در جای خود محکم شده است استفاده کنید. به این ترتیب هزینه کلی درمان شما کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به اینکه دو ایمپلنت می تواند سه یا چهار دندان مجاور را مورد پشتیبانی قرار دهد، هزینه آن در مقایسه با ایمپلنت تکی کمتر خواهد بود.

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت کل دندان ها

با توجه به اینکه دستاوردهای متفاوتی برای جایگزین کردن کل دندان های از دست رفته وجود دارد، دامنه قیمت نیز بر اساس استفاده از هر یک از این دستاوردها متفاوت خواهد بود.
گران ترین گزینه، جایگزین کردن دندان به صورت تکی می باشد. این روش بی دردسر ترین فرایند برای بیمار بوده و به جراح این امکان را می دهد تا بخشی از دندان را در صورت سالم بودن، حفظ نماید.

در راستای هزینه ایمپلنت دندان یک گزینه ارزان تر دنتور ساپورت شده با ایمپلنت می باشد که در آن دو کمان کامل دندان مصنوعی جایگزین دندان های بالایی و پایینی می شوند. این قوس حاوی ردیفی از دندان ها به چهار تا شش ایمپلنت در فک بالا و پایین قلاب می شود. این فرایند با نام تجاری All-on-4 شناخته می شود.

هزینه های مضاعف ایمپلنت دندان

با توجه به اینکه هزینه یکی از دغدغه های فرایند درمان محسوب می شود، دکتر امیر محمدی متخصص ایمپلنت در تهران در طول جلسه مشاوره برای همراهی بیمار در مدیریت هزینه، درخصوص این موضوع با بیمار گفتگو کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار او قرار می دهد. علاوه بر هزینه ایمپلنت دندان برخی هزینه های جانبی نیز ممکن است رقم ناچیزی را به هزینه اصلی بیافزایند. هزینه مواردی از قبیل تهیه داروهای تجویز شده توسط پزشک مثل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها از جمله این موارد هستند. با توجه به اینکه عمل کشت ایمپلنت یک پروسه طولانی است از این امتیاز برخوردار است که شما می توانید هزینه را در طول چندماه پرداخت کنید. در صورت درخواست برنامه پرداخت هزینه، پزشک حتماً آن را در اختیار شما قرار خواهد داد.

آیا بیمه هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می دهد؟

کاست دندان یک فرایند گزینشی محسوب می شود به این معنی که شما به انتخاب خودتان و با هدف ارتقا دادن زیبایی اقدام به انجام آن می کنید. البته شرایط پوشش هزینه در حال حاضر در مقایسه با گذشته بهبود یافته و برخی شرکت های بیمه بخشی از هزینه های این فرایند را پوشش می دهند. شما می توانید بمنظور کسب اطلاعات در این خصوص و اطلاع از این مطلب که آیا بیمه شما هزینه جراحی ایمپلنت دندان در تهران را پرداخت می کند یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید.

 

هزینه ایمپلنت دندان بر حسب نوع کاشت

نوع دقیق ایمپلنت دندانی که دندانپزشک تان توصیه می کند، نقش مهمی را در هزینه کلی فرایند کاشت ایفا می کند. به خاطر داشته باشید که هر سیستم کاشت دندانی نمی تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود.

مینی دنتال ایمپلنت ها : این گزینه کاشت دندان بعنوان ایمپلنت های موقتی یا برای مستقر کردن دنتور مورد استفاده قرار می گیرد. مینی دنتال ایمپلنت ها جهت استفاده برای مدت زمان طولانی، گزینه مناسبی محسوب نمی شوند. گاهی اوقات این مینی دنتال ها به دلیل ناکافی بودن استخوان برای اجرای یک ایمپلنت با سایز کامل و استاندارد، تنها گزینه قابل استفاده محسوب می شوند و هزینه آنها در مقایسه با سایر گزینه های کاشت، در پایین ترین سطح قرار دارد.

ایمپلنت دندان استاندارد که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است دامنه متنوعی از متریال را برای تاج دندان ارائه می دهد. زیرکونیا گزینه ای است که اغلب از بیشترین سطح دوام برخوردار است و از نظر قیمت در مقایسه با مورد بالا، گران تر است.

ایمپلنت دندان All-on-4 : این سیستم کاشت دندان، پروسیجری است که با این نام تجاری شناخته می شود و در آن از 4-6 ایمپلنت تیتانیوم برای پشتیبانی از دنتورها در یک قوس کامل دندانی در فک بالا یا پایین استفاده می شود. البته این سیستم کاشت برای همه بیماران توصیه نمی شود و گاهی دندانپزشک از آن بعنوان یک پلن درمان جایگزین برای ایمپلنت های دندان تکی یا مجموعه ای از دنتورهای نرمال استفاده می کند. هزینه این پروسیجر در مقایسه با دو مورد قبلی بیشتر است.

ایمپلنت دندان یک روزه: فرایند کاشت دندان در یک روز ترکیبی از جراحی کاشت دندان در همان روز کشیدن دندان و گرافت استخوان می باشد. این فرایند که با عنوان کاشت دندان فوری نیز شناخته می شود ایمپلنت ها را به شکل فوری بارگذاری می کند. هزینه این فرایند بر اساس تعداد دندان های نیازمند به کاشت متغیر است.

سوالات متداول درباره هزینه ایمپلنت دندان

آیا جراحی ایمپلنت یک فرایند گران است؟

کاشت دندان با توجه به نتایج ماندگاری که در تمام طول عمر برای بیمار خود به ارمغان می آورد نه تنها یک فرایند گران محسوب نمی شود بلکه می توان آن را یک سرمایه گذاری تلقی کرد که برای تمام عمر، از سود حاصل از آن بهره خواهید برد.

میزان ماندگاری ایمپلنت با توجه به هزینه آن چقدر است؟

برای بیماران مهم است که نتیجه جراحی به گونه ای باشد که پرداخت هزینه ایمپلنت دندان در تهران را معقول جلوه دهد. در این خصوص باید گفت جراحی کاشت دندان تنها روش جایگزین نمودن دندان های از دست رفته است که می تواند نتیجه دائمی را به دست دهد. علت این است که ایمپلنت به منزله ریشه دندان عمل می کند و در صورت مراقبت صحیح می تواند برای تمام طول عمر ماندگاری خود را حفظ نماید.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران برای همه بیماران یکسان است ؟

خیر ؛ متخصص قیمت جراحی ایمپلنت را برای هر بیار با توجه به شرایط و نیازهای او مشخص می نماید. پس نباید انتظار داشته باشید ، هزینه جراحی ایمپلنت شما به شخص دیگری حتما مشابه باشد.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها