7 نکته در مورد ایمپلنت را باید بدانید

7 نکته در مورد ایمپلنت را باید بدانید


ورم بعد از ایمپلنت

ورم بعد از کاشت ایمپلنت پاسخ طبیعی بدن به آسیب و جراحت برداشتن است. شاید شما پروسه جراحی را با جراحت برداشتن یکسان ندانید، اما جراحی هم نوعی ضربه و آسیب کنترل شده به حساب می آید. به زبان ساده، ورم کردن نشانه تجمع مایع در بافت ها است. ورم کردن لثه ها موضوع خطرناکی نیست بلکه بخشی نرمال از پروسه ترمیم و بهبودی است. همانند ورم کردن، خونریزی دندان و لثه هم بخش نرمالی از پروسه بهبودی است.

ورم بعد از ایمپلنت
ورم بعد از ایمپلنت

مقدار ورم مورد انتظار پس از جراحی

این که این ورم تا چه میزان گسترده و شدید باشد، برای هر فردی به فاکتور های گوناگونی بستگی دارد. در وهله اول، واکنش بدن مشروط بر خود پروسه جراحی است. به عنوان مثال، فردی که شش ایمپلنت دندان با جراحی دریافت کرده است نسبت به شخصی که تنها یک ایمپلنت کاشته است، یحتمل التهاب و ورم بیشتری را تجربه خواهد کرد.

مسئله شایعی است که ورم اطراف دهان، فک ها، گونه ها، چشم ها و نواحی از صورت که تحت تاثیر جراحی کاشت ایمپلنت دندان قرار گرفته اند را تجربه کنید. معمولا ورم در حدود ۲ الی ۳ روز پیش از کاهش تدریجی و درمان ورم ایمپلنت به اوج خود می رسد. هر چند ممکن است چندین روز تا درمان کامل التهاب زمان صرف شود.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

علائم رایج عفونت

دانستن این که پس از جراحی انتظار پیش آمد چه مواردی را داشته باشید به شما کمک فراوانی جهت جلوگیری از عوارض پس از جراحی و کاهش ریسک ابتلا به عفونت می کند. مسئله مهمی است که از تمامی تغییراتی که در طی پروسه بهبودیتان اتفاق می افتد آگاه باشید. راحت ترین روش ارزیابی ورم و میزان ناراحتی ای است که پس از پروسه تجربه اش می کنید.

ورم بعد از ایمپلنت برای بیشتر بیماران نهایتا در روز سوم فروکش می کند. هنگامی که فروکش کرد نباید بار دیگر عود کند. بنابراین، اگر متوجه فروکش کردن ورم پس از یک التهاب جزئی و اولیه شدید، می تواند نشان دهنده یک عفونت باشد.

اگر پس از هر گونه جراحی دهانی متوجه بروز علائم ناشی از عفونت شدید، سریعا به فوق تخصص ایمپلنت خود مراجعه کنید. او احتمالا آنتی بیوتیک هایی برای بهبودی مناسب و راحتتان تجویز کند.

توصیه خواندن : مقایسه ایمپلنت دندان تیتانیومی و زیرکونیا

ورم بعد از ایمپلنت
ورم بعد از ایمپلنت

راهکار های کاهش ورم

اگرچه ورم ایمپلنت بعد از جراحی اتفاق شایع و طبیعی است، اما راهکارهایی جهت کاهش اثر آن وجود دارند. مهم ترین زمان پس از پروسه، ۲۴ ساعت اول است، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که یک کمپرس و یا پک یخ را روی صورت و یا فک خود در حدود ۲۰ دقیقه نگه دارید و این کار را چندین بار انجام دهید. این عمل یخ گذاشتن را تا دو روز بعد از پروسه جراحی هم می توانید انجام دهید. پس از ۷۲ ساعت یخ کردن ناحیه دیگر جواب گو نیست و بیشتر به گرمای مرطوب ناحیه توصیه می کنند.

بالا نگه داشتن سرتان در روز های پس از کاشت ایمپلنت نیز از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت کنید. شما همچنین می توانید از دارو های ضد التهاب بدون نیاز به تجویز مانند ایبوپروفن مصرف کنید.

دکترامیر محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصی و از برترین و با تجربه ترین جراحان تهران هستند ، ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی همدان، که قطب فک و صورت ایران محسوب میشود ، می باشند . و نیز چندین مقاله وترجمه کتاب در زمینه جراحی بینی و فک در ISI و مجله های معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد ۳.۹۰۰.۰۰۰ تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

۱-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

۲-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

۳- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.