کامپوزیت دندان تضمینی در تهران + دکتر امیر محمدی

لبخند زیبا دیگر یک آرزو محال نیست. اگر از فرم و رنگ دندان هایتان راضی نیستید ، میتوانید از ونیر کامپوزیت استفاده کنید. داشتن دندان های سالم ، مرتب و سفید می تواند زیبایی ظاهر و لبخند افراد را بسیار افزایش دهد. یکی از روش های مفید و کاربردی در مرتب و سفید کردن دندان ها استفاده از کامپوزیت دندان است. این کامپوزیت ها روکش های نازکی هستند که به سطح دندان چسبیده و دارای مقاومت بالایی می باشند. در مقاله دکتر امیر محمدی ، بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران از تمام جوانب این پروسه آگاهی پیدا می کنید.

 

 

ونیر کامپوزیت چیست؟

طی روند کامپوزیت دندان ، با استفاده از چندین مواد شیمیایی ساخته شده و در نهایت با ترکیب آن ها خمیری به وجود می آید، این خمیر توسط تابش نور یووی سفت و سخت می شود که به ان کامپوزیت می گویند. با بکارگیری از پولیش این ماده به شکل دلخواه بیمار در آمده و بر روی دندان آن ها متصل خواهد شد.

انواع کامپوزیت های دندان

 • دانه درشت (مایکروفیل) : از قدیمی ترین روش های اصلاح نامرتبی دندان می توان روش مایکروفیل را نام برد. استفاده از این روش، دارای استحکامی بالا بوده اما پولیش دادن سطح آن دشوار خواهد بود.
 • دانه ریز (میکروفیل) : جدیدترین روش برای اصلاح نامرتبی و طرح لبخند به روش میکروفیل دیگر نیاز به پولیش نداشته اما به علت رفع این مشکل از استحکام آن کاسته شده است. استفاده از کامپوزیت دندان های دانه ریز تنها در دندان های جلو توصیه می شود زیرا استحکام کافی برای دندان ها عقب را ندارند.
 • هیبرید ها : ماده ای ما بین میکروفیل ها و مایکروفیل ها وجود دارد، که هم از نظر مقاومت و سایش بسیار مناسب اند، و می توان از آن ها برای دندان های عقب هم استفاده کرد.
 • نانو کامپوزیت ها : جدید ترین روش مورد استفاده در میان مردم نانو کامپوزیت بوده، که به علت داشتن مقاومت در برابر ساییدگی، قابلت پولیش و استحکام بالا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

در چه مواردی می توان از روش کامپوزیت دندان استفاده کرد؟

 • وجود شکستگی در دندان
 • وجود فضای بین دندانی
 • اصلاح کوتاهی و بلندی تاج دندان ها
 • بر طرف کردن لکه های بر روی دندان
 • ترمیم و بر طرف کردن نواقص دندانی

استفاده از ونیر کامپوزیت به چه کسانی توصیه نمی شود؟

این روش در بسیاری از افراد قابل اجرا بوده و کمتر افرادی نمی توانند از آن استفاده کنند. از جمله این افراد با داشتن مشکلاتی مانند دندان قروچه، سایش شدید دندانی و بهم ریختگی بسیار زیاد در دندان ها، افرادی با بیماری ها و عفونت های لثه و دسته ای از افراد با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان توصیه نمی شود.

مزایای کامپوزیت دندان

 1. دارای ظاهری مشابه با دندان های طبیعی افراد می باشد.
 2. این روش در مقایسه با لمینت دندان بسیار مستحکم و مقاوم تر است.
 3. به علت عدم تراشیدن دندان ها، آسیبی به مینای دندان ها وارد نخواهد شد.
 4. ترمیم این روش بسیار آسان و طی مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد.
 5. از هیچ گونه بی حسی برای انجام این روش استفاده نخواهد شد. تنها در صورت حساسیت بالای دندان در برخی افراد، پزشک از بی حسی استفاده خواهد کرد.

مراحل قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان

رنگ ونیز کامپوزیت دندان : در ابتدا و با مراجعه به بهترین دکتر برای کامپوزیت دندان در تهران ، رنگ مناسب برای ونیر را به نسبت رنگ پوست و دیگر دندان هایتان انتخاب کنید.

درمان دندان ها : قبل از اقدام به قرار دادن کامپوزیت ، پزشک تمامی جرم و پلاک های موجود بر روی دندان ها را به طور کامل بر طرف می کند.

ژل متخلخل کننده سطح دندان با اسید : در این مرحله با استفاده از یک ژل حاوی اسید فولیک سطح دندان متخلخل خواهد شد. لازم است این ژل به مدت چند ثانیه بر روی دندان ها بماند و سپس برداشته شود. حالا دندان برای زیبا سازی آماده است.

قرار دادن کامپوزیت : ماده ی مورد نظر به آرامی و با استفاده از ابزار اپلیکاتور بر روی دندان قرار گرفته و توسط نور یووی محکم و سفت می شود.

لایه های دیگر و ترمیم : در این مرحله پزشک به لایه های کامپوزیت اضافه کرده تا به حد دلخواه برسد. این کار با ظرافت بسیاری انجام می شود تا ضخامت این لایه ها زیاد نشود.

فرم دهی : پس از قرار دادن تمامی لایه ها و رسیدن به ضخامت مورد نظر بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران نور یووی را به مدت چند ثانیه بر روی دندان افرد قرار داده و بعد با تراشیدن کامپوزیت دندان فرم آن را تغییر خواهد داد.

عوارض استفاده از ونیر کامپوزیت

 • ترک خوردگی : عواملی هم چون خوردن مواد غذایی و یا نوشیدنی های سرد و گرم می تواند، موجب ترک خوردگی کامپوزیت دندان ها شود. گاهی اوقات و درصورت ضخامت چسب به نسبت خود آن، سبب پلیمرازیسیون و درنهایت ترک خوردگی خواهد شد.
 • پوسیدگی : هرگز مواد پرکننده در این روش پوسیده نخواهد شد. اما با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ممکن است، اطراف روکش دندان ها باعث پوسیدگی و یا افتادن روکش ها شود.
 • تحلیل لثه : با افزایش سن، لثه افراد تحلیل خواهد رفت. این موضوع می تواند به هنگام بیماری های لثه یا ساییدگی ناشی از مسواک با وجود کامپوزیت به سرعت انجام شود.

اگی می خواهید در شهر تهران ، پروسه کامپوزیت کردن دندان هایتان را به انجام برسانید ، می توانید به دکتر امیر محمدی مراجعه نمایید. ایشان در این زیمنه مهارت بالایی داشته و از پیدایش عوارض پس از پروسه جلوگیری می کند. همچنین نتیجه مناسب و ایده آل را برای شما به ارمغان می آورد.

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند با ونیر کامپوزیت

 • هر چند وقت یکبار برای بررسی دندان هایتان به بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید.
 • روزانه به طور مرتب و بعد از هر وعده غذایی، دندان های خود را مسواک بزنید.
 • استفاده از نخ دندان برای خارج کردن ذرات غذا ما بین دندان، بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • خوردن مواد غذایی سفت می تواند باعث وارد شدن آسیب به کامپوزیت ها شود.
 • از مواد غذایی رنگی مانند: چای ، قهوه و غیره کمتر استفاده کنید. زیرا این روش مانند دندان های طبیعی دارای خاصیت رنگ پذیری می باشد.
 • از استعمال دخانیات به منظور جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت ها بپرهیزید.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان چیست؟

اصلاح طرح لبخند بسیار شبیه به دندان های طبیعی بوده، در صورتی که لمینت ها دارای ساختاری سرامیکی و شفاف هستند.کامپوزیت ها به نسبت لیمنت مقاومت کمتری در برابر جرم دندانی دارند. استفاده از پروسه زیبایی، در دندان هایی با مشکلات کمتر بسیار مناسب تر است. همچنین طی پروسه لمینت ، احتمال دارد مینای دندان کمی تراشیده شود.

طول عمر کامپوزیت دندان ها چقدر است؟

عموما با رعایت بهداشت دهان به طور متوسط، عمر این روش از اصلاح دندان ها سه سال بوده، اما شما با رعایت کامل اقدامات بعد از کامپوزیت می توانید، تا مدت ها آن را سالم نگه دارید.

هزینه لازم برای این پروسه زیبا سازی دندان چقدر است؟

برای انجام این روش زیبایی در دندان هزینه لازم به تجربه و مهارت پزشک، کلینیک و تعداد دندان های مورد نیاز به کامپوزیت دندان، مواد انتخابی و غیره بستگی داشته و بسیار متغیر است.

سوالات متداول

1 – آیا انجام این روش همراه با درد است؟

خیر، اصلاح نامرتبی و مشکلات دندان ها با کامپوزیت دندان که یک روش غیر تهاجمی است ، بدون درد بوده و پزشک از بی حسی برای درمان استفاده نخواهد کرد.

2 – آیا بکارگیری از این پروسه زیبایی باعث بوی بد دهان می شود؟

اگر این روش توسط پزشکی بی تجربه و با پولیش نا مناسب انجام شود و افراد به طور مرتب از نخ دندان و مسواک استفاده نکنند، باعث بروز بوی بدن دهان خواهد شد.

3 – آیا کامپوزیت دندان بر زیبایی چهره تاثیر گذار است؟

زیبایی دندان ها به هنگام صحبت کردن و لبخند زدن تاثیر بسیاری در چهره تمامی افراد خواهد داشت. بنابراین با انجام این روش زیبا سازی دندان می توانید باعث مرتب شدن و سفید تر شدن دندان هایتان شوید.

4 – آیا کامپوزیت های دندان دارای رنگ های متنوعی است؟

بله، کامپوزیت های دارای رنگ های متنوع، به دلیل مطابقت آن ها با پوست و دیگر دندان ها افراد بوده که بهترین رنگ توسط پزشک انتخاب خواهد شد. دقت کنید در هنگام انتخاب رنگ، متناسب با دیگر دندان هیتان ان را انتخاب کنید.

5 – آیا میتوان بر روی روکش از کامپوزیت دندان استفاده کرد؟

اگر روکش های دندان در موقعیتی مناسب و سالم قرار گرفته باشند، می توان از روش بر روی آن ها استفاده کرد.

6 – آیا این روش صدمه ای به دندان های سالم وارد می کند؟

خیر، هیچگاه مواد و چسب های مورد استفاده در کامپوزیت های دندانی آسیبی به دندان های طبیعی وارد نکرده و مینای دندان به طور کامل سالم خواهد ماند.

7 – افرادی با مشکلات لثه می توانند از این روش استفاده کنند؟

هرگونه مشکل لثه دهان و دندان به طور کامل قبل از کامپوزیت دندان باید برطرف شود. در این موارد لثه افراد مستعد خونریزی و التهاب بوده بنابراین امکان مواجه با مشکلات به هنگام قرار دادن این ماده وجود خواهد داشت. همچنین این موضوع سبب کاهش طول عمر کامپوزیت ها خواهد شد.

8 – استفاده از این روش برای افراد سیگاری مناسب است؟

به علت رنگ پذیری بالای این روش و نیاز به رعایت بهداشت کامل دهان و دندان و همچنین تسریع در کاهش طول عمر کامپوزیت ها استفاده از این روش به این دسته از افراد توصیه نمی شود.

9 – آیا کامپوزیت دندان روشی ایمن است؟

مواد مورد استفاده در این روش زیبا سازی دندان ها با دارای ترکیبات شیمیایی بوده اما روشی بی خطر و بسیار ایمن است.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها