تغذیه بعد از ایمپلنت + عوارض رژیم نادرست

تغذیه بعد از ایمپلنت + عوارض رژیم نادرست


ایمپلنت همه دندان ها

کاشت ایمپلنت در انواع مختلفی برای دندان های از دست رفته انجام می شود که هرکدام از آن ها بستگی به تعداد دندان از دست رفته دارد. انواع مختلف آن عبارت اند از:

 • کاشت یک ایمپلنت دندان

زمانی که یک دندان خودرا از دست می دهید، کاشت یک ایمپلنت می تواند بهترین جایگزین جهت دندان از دست رفته باشد و نیز جای ریشه دندان را نیز پر می کند. ایمپلنت می تواند مادام العمر استفاده شود و خیلی بهتر از سایر روش های دیگر  می باشد، حتی زمانی که دو دندان خود را از دست داده اید یکی از دندان ها را می توان ایمپلنت کرد و برای دیگری از پل دندان پزشکی استفاده شود.

 

ایمپلنت همه دندان ها
ایمپلنت همه دندان ها

 

 • اشت دو ایمپلنت دندان

زمانی که سه دندان خود را از دست می دهید، بهترین روش این گونه است که دو دندان را می توان ایمپلنت کرد و دندان وسطی روکش شود و هنگامی که ۴ دندان خود را نیز از دست می دهید از دو ایمپلنت استفاده می شود.

 • کاشت سه ایمپلنت دندان

در صورتی که چهار دندان خود را از دست داده اید با کاشت سه ایمپلنت می توانید از دندان های از دست رفته پشتیبانی کنید.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

 •  All-on-4

در صورتی که همه دندان های خود را از دست داده اید، در فک بالا و پایین می توانید از روش All-on-4 جهت کاشت دندان استفاده کنید. این روش بدین صورت است که برای کسانی که همه دندان های خود را در هرکدام از فک های پایین یا بالا از دست داده اند با کاشت چهار ایمپلنت انجام می شود که روش بسیار مناسبی برای کسانی که همه دندان های خود را در یک فک از دست داده اند می باشد ولی بعضی از افراد که استخوان فک متراکمی دارند، می توانند از ۶ الی ۸ ایمپلنت نیز استفاده کنند.

در صورت از دست دادن تمامی دندان های خود تعداد ایمپلنت مورد نیاز جهت کاشت دندان به عواملی مانند مقدار استخوانی که در فک موجود است، فکی که قرار است مورد درمان گیرد(فک بالا یا پایین)، سیستم عضلانی که بیمار هنگام جویدن دارد و پروتز ثابت یا متحرک که بیمار برای کاشت درخواست می کند این عوامل در تعداد کاشت ایمپلنت موثر می باشد.

به طور کل برای جایگزینی کامل فک پایین ۲تا۶ ایمپلنت لازم است و جهت جایگزینی کامل فک بالا ۴تا ۸ ایمپلنت لازم است و برای جایگزینی تمامی دندان ها ۸تا ۱۴ ایمپلنت مورد نیاز است که این تعداد ایمپلنت به همراه پل دندانی نیز استفاده شود.

 

ایمپلنت همه دندان ها
ایمپلنت همه دندان ها

 

کاشت ایمپلنت در فک بالا

فک بالا نرم تر از فک پایین است و به دلیل وجود سینوس، کاشت ایمپلنت را دشوار می کند؛ پس از، از دست دادن دندان هرچه دیرتر جهت کاشت ایمپلنت اقدام کنید، سینوس ها گسترش میابند و شرایط را دشوار می سازند. هنگامی که بیمارانی که دندان های کامل فک بالای خود را از دست داده اند، جهت کاشت ایمپلنت مراجعه می کنند دندان پزشکان سعی می کنند از جراحی سینوس خودداری کنند و پایه ایمپلنت را در اطراف سینوس قرار می دهند.

در فک بالا کاشت ۴ ایمپلنت مناسب است ولی حداکثر ۸ ایمپلنت در فک بالا می توان کاشت.

کاشت ایمپلنت در فک پایین

استخوان های فک پایین بسیار متراکم تر از استخوان های فک بالا می باشند به همین دلیل ایمپلنت های کم تری در این فک کاشته می شود.

در فک پایین ۲ تا ۶ ایمپلنت جهت کاشت مناسب است ولی معمولا برای اینکه قوس کامل دندان های فک پایین متعادل شود، بهتر است که ۴ ایمپلنت کاشته شود.

هزینه کاشت ایمپلنت

عوامل متعددی در هزینه ایمپلنت تاثیرگذار خواهد بود، مانند مقدار استخوان موجود در فک، تعداد ایمپلنت مورد نیاز جهت کاشت، ناحیه ای که نیاز به ایمپلنت دارد، ایمپلنت ثابت می باشد یا متحرک و مواردی دیگر مانند:

 • هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت هم بستگی به شرایط بیمار دارد هم موادی که در ایمپلنت استفاده می شوند.

 • شرایط بیمار

شرایط دندانی هر فرد، میزان تراکم استخوان ها، موقعیت جغرافیایی و وضعیت دندان، لیفت لثه، کشیدن دندان و بیهوشی همه این ها در قیمت تاثیر گذار است.

 

ایمپلنت همه دندان ها
ایمپلنت همه دندان ها

 

 • مواد ایمپلنت

عواملی مانند کشور سازنده ایمپلنت، کیفیت مواد و قطعات مورد استفاده، جراحی های لازم که باید انجام شود، هزینه دندان پزشک، تعداد ایمپلنت لازم و… همه این ها در قیمت کل تاثیر گذار می باشد که پس از مشاوره با دندان پزشک مشخص می شود.

دکترامیر محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصی و از برترین و با تجربه ترین جراحان تهران هستند ، ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی همدان، که قطب فک و صورت ایران محسوب میشود ، می باشند . و نیز چندین مقاله وترجمه کتاب در زمینه جراحی بینی و فک در ISI و مجله های معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد ۳.۹۰۰.۰۰۰ تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

۱-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

۲-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

۳- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.