فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا


عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟

عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟ عفونت پس از ایمپلنت و یا کاشت دندان به دنبال نفوذ باکتری های موجود در حفره دهان، باکتریهای موجود در فضای خارج از دهان و یا باکتری های ایجاد کننده عفونت های مزمن درمان نشده در فضای دهان و دندان در حفره ایجاد شده جهت کاشت پایه ایمپلنت دندان راه یافته و منجر به بروز عفونت های خفیف تا شدید خواهند شد. توصیه می شود در صورت مشاهده هر یک از علائم مربوط به عفونت پس از ایمپلنت، به دندان پزشک معالج خود مراجعه نموده و درمانهای موثر را آغاز نمایید.

 

عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟
عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟

 

احتمال عفونت های پس از ایمپلنت چه میزان است؟

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده در این زمینه می توان گفت، یکی از شایع‌ترین عوارض ایجاد شده پس از کاشت دندان، عفونت پس از ایمپلنت است. از این رو رعایت نکات بهداشتی و توجه به مراقبت های اولیه و ثانویه پس از کاشت دندان، اهمیت بسیار زیادی داشته و تاثیر فراوانی بر پیشگیری از بروز عفونت های ایجاد شده پس از ایمپلنت ایفا خواهد نمود.


علایم عفونت ایمپلنت بصورت زیر می باشد:

درد یا تب

بیشتر عفونت ها باکتریایی در دهان موجب درد در ناحیه ایمپلنت می‌شوند. که در صورت مبارزه بدن با عامل عفونت می‌توان نشانه‌های تب را نیز ظاهر گردد.

مشکل حین جویدن

اگر شما بیایید از جنس ایمپلنتی بجز تیتانیوم و یا زیرکونیا که مورد تایید می باشند استفاده کنید ممکن است مشکلاتی در هنگام غذا جویدن غذا برای شما ایجاد کند و این اتفاق ممکن است حتی زمانی رخ دهد که عفونتی وجود نداشته باشد.
زیرا ایمپلنت های تیتانیومی محکم هستند و با استخوان فک جوش می خورند. و حالت دندان طبیعی را ایجاد می کنند.

قرمزی یا تورم لثه

قرمزی و تورم لثه نشانه اصلی وجود عفونت می باشد. البته ممکن است این تورم با چشم قابل دیدن نباشد اما بوسیله تماس مشخص می شود.
در صورت مشاهده هر یک از علائم ذکر شده، لازم است به متخصص ایمپلنت مراجعه شود تا بررسی تکمیلی انجام گیرد.

این نکته را در نظر بگیرید که بهترین راه برای پیشگیری از عفونت ایمپلنت رعایت کامل بهداشت دهان و دندان می باشد.

پس از ابتلا به عفونت، انتخاب نوع درمان به شدت عفونت بستگی دارد. اگر عفونت بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت ایجاد شود، ممکن است آنتی‌بیوتیک تجویز شود یا ایمپلنت تعویض گردد. معمولاً بهترین گزینه، خارج کردن ایمپلنت است پیش از اینکه عفونت بدتر شود.

در صورتی که عفونت پس از قرار دادن تاج دندان ایجاد شود، معمولاً فقط آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد شد. در موارد بسیار حاد نیز ممکن است با انجام جراحی مجدد، ایمپلنت جایگزین شود.

عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟

درباره دکتر امیر محمدی :

دکترامیر محمدی ، متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصی و از برترین و باتجربه ترین جراحان تهران هستند، ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی همدان، که قطب فک و صورت ایران محسوب میشود، می باشند.و نیز چندین مقاله وترجمه کتاب درزمینه جراحی بینی و فک در ISI و مجله های معتبرجهان دارند.

تماس با ما tel:09120957013

عوامل موثر در افزایش ریسک ابتلا به عفونت پس از کاشت دندان

  • بیماری های مربوط به لثه
  • مصرف دخانیات ( مثل سیگار )  و مشروبات الکلی
  • عفونت های پنهان و درمان نشده دهان و دندان
  • مصرف برخی از داروهای خاص
  • نقص و اختلالات سیستم ایمنی
  • بی توجهی به رعایت بهداشت دهان و دندان
  • تراکم نامناسب استخوان فک
  • انجام ایمپلنت دندان در فضای نامناسب و غیر بهداشتی

پیشگیری از بروز عفونت پس از ایمپلنت دندان

توجه و رعایت موارد موثر در پیشگیری از بروز عفونت های پس از ایمپلنت، اهمیت بسیار زیادی داشته و ریسک ابتلا به عفونت های احتمالی را به شدت کاهش خواهد داد.

درمان های پیش از ایمپلنت

یکی از مهمترین موارد پیشگیری از بروز عفونت پس از ایمپلنت دندان، اقدامات درمانی پیش از انجام این درمان است. برطرف نمودن عفونت های پنهان و درمان نشده حفره دهان و دندان، ترمیم پوسیدگی های دندانی و بسیاری از عوامل دیگر، تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از بروز عفونت های ایجاد شده پس از ایمپلنت خواهد داشت.

رعایت نکات بهداشتی

با توجه به رعایت اصول و نکات بهداشتی پس از ایمپلنت، از توصیه های بسیار مهم به منظور کاهش ریسک ابتلا به عفونت های ثانویه در این درمان به شمار می آید. استفاده از دهانشویه های مناسب ایمپلنت، استفاده از نخ دندان مناسب و مسواک، از مهمترین توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه جهت کاهش ریسک ابتلا به عفونت پس از ایمپلنت محسوب می شوند.

رعایت رژیم غذایی پس از کاشت دندان

رعایت رژیم غذایی و مصرف خوراکی های سرشار از ویتامین ای و سی، مصرف سبزیجات، مصرف غذاهای نرم و آبکی و اجتناب از رژیم غذایی محرک، از دیگر موارد بسیار مهم در پیشگیری از بروز عفونت پس از ایمپلنت دندان به شمار می آید.

عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟
عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟

عوارض ناشی از عفونت های ایجاد شده پس از ایمپلنت

به شکل کلی عفونت پس از ایمپلنت، از موارد بسیار مهم و آسیب زننده به درمان ایمپلنت بوده و موجب تحلیل رفتگی استخوان فک و شل شدن پایه های ایمپلنت خواهد شد. عفونت منجر به ایجاد ضعف در بافت اطراف ناحیه ایمپلنت شده و ریسک ابتلا به تحلیل رفتگی لثه و استخوان فک را افزایش خواهد داد.

عفونت های سینوسی، عکس های دندان های فوقانی و عفونت‌های مجاری تنفسی از دیگر مشکلات و پیامدهای ایجاد شده به دنبال عفونت های درمان نشده پس از کاشت های دندانی هستند. از اینرو توصیه می شود نسبت به بروز علائم ایجاد شده به دنبال عفونت پس از ایمپلنت دندان، آگاه بوده و در صورت بروز هریک از علائم ذکر شده، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه و درمان ها را آغاز نمایید.

دکترامیر محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصی و از برترین و با تجربه ترین جراحان تهران هستند ، ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی همدان، که قطب فک و صورت ایران محسوب میشود ، می باشند . و نیز چندین مقاله وترجمه کتاب در زمینه جراحی بینی و فک در ISI و مجله های معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد ۳.۹۰۰.۰۰۰ تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

۱-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

۲-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

۳- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.