بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران 🦷 دکتر امیر محمدی

اینکه چگونه بهترین متخصص ایملپنت دندان در تهران یا شهر محل سکونت خود را انتخاب کرده و جهت درمان به ایشان مراجعه کنید ، خود یک مهارت است. برخی افراد بدون توجه به سابقه ، تجربه و تخصص فرد ، به مطبی مراجعه می کنند و بعد از آن که به نتیجه مطلوب نرسیدند ، تازه متوجه اشتباه خود شده و برای جبران آن به دنبال راه حل می گردند. پس شما از این دست افراد نباشید و از همن اول به درستی تصمیم گیری کنید. اگر شما هم همانند سایر افراد به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت دندان برای جراحی می باشید باید نخست ویژگی های یک متخصص ایمپلنت خوب را بدانید. این ویژگی ها به عوامل زیادی از مجهز بودن کلینیک ایمپلنت دندان به تجهیزات روز دنیا در امر جراحی تا در نظر گرفتن شرایط ویژه برای هزینه آن بستگی دارد . در این مقاله سعی شده تا به ویژگی ها یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران همچون دکتر امیر محمدی و همچنین ویژگی های یک کلینیک خوب برای شما عزیزان اشاره کنیم.

بهترین متخصص ایمپلنت - دکتر امیر محمدی

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران کیست ؟

وسعت شهر تهران و جمعیت بالای آن ، تعداد زیادی پزشک را جهت خدمت رسانی در حوزه های مختلف ، من جمله دندانپزشکی میطلبد تا پاسخگوی تقاضای بیماران باشد. اما آیا تمامی آن ها در حوزه خود بهترین هستند. به طور مثال برای فرایند کاشت ایمپلنت ، چگونه می توان بهترین و برترین متخصص را انتخاب کرد. قطعا برای این امر لازم است با مشخصه هایی آشنایی داشته باشید که البته در ادامه تمامی موارد را به شما خواهیم گفت و با دکتر امیر محمدی و خدمات بی نظیر ایشان آشنا خواهید شد.

ایمپلنتولوژی چیست ؟

ایمپلنتولوژی شاخه ای از دندانپزشکی است که به ایمپلنت های دندانی اختصاص یافته است. ایمپلنت یک ریشه دندان مصنوعی است که در داخل استخوان قرار می گیرد. این ساختار اغلب به شکل یک پیچ است که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است . اکنون بیایید نگاه دقیق تری به تعریف متخصص ایمپلنت دندان یا ایمپلنتولوژیست داشته باشیم .

ایمپلنتولوژیست چه کسی است ؟

متخصص ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست دندانپزشکی است که چند سال تحصیلات تخصصی در زمینه جراحی دندانپزشکی و به خصوص جراحی کاشت ایمپلنت دیده است است و دارای تجربه و مهارت فراوان در جراحی ایمپلنت های دندانی است . مهم ترین ویژگی یک متخصص ایمپلنت خوب داشتن تجربه و مهارت بالا در جراحی مربوطه است می باشد . تجربه بالای متخصص ایمپلنت تهران سبب می شود که عوارض بعد از عمل جراحی کم و تقریبا بعید باشد . این ساختارها هرچه سریع تر در داخل استخوان فک قرار گیرد و زمان جراحی کمتر باشد ، درد و میزان تورم پس از فرایند نیز کمتر خواهد بود .

دوره های آموزشی متخصص ایمپلنت دندان در تهران

دندان پزشکانی که در زمینه ایمپلنت کردن آموزش دیده اند پس از طی دوره آموزشی جراحی فک و دهان و صورت، آموزش های لازم در زمینه کاشت دندان را خواهند دید و پس از کسب تجربه لازم و امتحانات مورد نیاز مجوز این جراحی را خواهند گرفت. لازم است که دندانپزشک دست کم چهارصد ساعت آموزش و پنج سال تجربه در زمینه دندانپزشکی داشته باشد.

اهمیت تجربه متخصص ایمپلنت

همانطور که هیچ کس دوست ندارد جراحی مغز خود را به دست یک پزشک عمومی بدهد، سپردن جراحی کاشت دندان به دست دندانپزشک عمومی که از تجربه و تخصص کافی در زمینه جراحی ایمپلنت برخوردار نیست طبیعتاً نمی تواند نتیجه قابل اعتمادی را به دست دهد. هر چند تحصیلات و گذراندن دوره های آموزشی در هر تخصص الزامی است ولی برای تجربه عملی کفایت نمی کند. بنابراین یک متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران علاوه بر برخورداری از دانش کافی و سپری کردن دوره های آموزشی باید از حد ایده آل تجربه در این زمینه نیز برخوردار باشد. یافتن یک متخصص با تجربه می تواند یک نقطه شروع خوب باشد. به این ترتیب به این آرامش فکری می رسید که نتیجه جراحی شما یک نتیجه بی خطر و موفقیت آمیز خواهد بود.

یک ایمپلنتولوژیست خوب چه کسی است؟

متخصص ایمپلنت دندان - دکتر امیر محمدی

اگر قصد دارد تحت پروسه کاشت دندان قرار بگیرید ، باید درباره این کار تحقیق و مطالعه کنید. خوب است بدانید این جراحی هزینه های بالایی دارد و نتیجه آن خوب یا بد سال ها با شما همراه خواهد بود. بنابراین درباره بهترین متخصص ایمپلنت دندان و تجربیات کاری ایشان تحقیق کنید. امروزه به سادگی می توانید از طریق اینترنت پاسخ سوالات خود را درباره پزشکتان پیدا کنید. آیا پزشک مورد نظر شما تحصیلات و مدارک معتبر دارد؟ تجربیات کاری و تخصص پزشک شما چیست؟ چه مدت در زمینه مربوطه فعالیت انجام داده است؟ برای درمان دهان شما چه روش هایی را توصیه میکند؟ از چه نوع ایمپلنتی استفاده می کند . موارد دیگری از این قبیل ؛ سپس در زمینه خطرات و شیوه انجام این جراحی تحقیق و مطالعه کنید. بعد از آن تصمیم بگیرید.

✔ در این میان می توان بیان داشت که دکتر امیرحسین محمدی از بهترین ایمپلنتولوژیست های معروف در ایران می باشد که در این کار بسیار حرفه ای ظاهر شده اند . هم اکنون می توانید نوبت خود را رزرو کنید و یا با ما در تماس باشید .

فواید مراجعه به ایمپلنتولوژیست خوب در تهران

برای اینکه از روند درمانی مذکور بهره مند شوید لازم است که درمان توسط یک پزشک حاذق برای شما به انجام برسد. در این شرایط از جمله مزایایی که شامل حال شما می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ظاهر طبیعی، ثابت و بدون قابلیت جا به جایی.
 • تمیز کردن دندان ها به صورت طبیعی انجام می شود.
 • این روش به دندان های مجاور صدمه ای وارد نمی کند. آن ها را تکان نمی دهد.
 • بهترین شیوه برای جایگزینی دندان های از دست رفته که غذا خوردن فرد را ساده کرده و موجب زیبایی دهان و دندان نیز می گردد.

نقش یک متخصص ایمپلنت دندان خوب در پروسه جراحی

شاید این سوال هم در ذهن شما ایجاد شده باشد که وظیفه متخصص کاشت دندان دقیقا چیست؟! همانطور که در مقاله مربوطه توضیح داده شد ، این پروسه به سه بخش تقسیم میشود ؛ قبل از جراحی ، خود عمل جراحی و البته دوره ریکاوری بعد از آن. پزشک در هر سه مرحله گفته شده وظایفی را بر عهده دارد که در ادامه به شما می گوییم :

اقدامات پیش از جراحی : در این مرحله بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران وظیفه دارد شما را با نحوه به انجام رسیدن پروسه ، عوارض احتمالی بعد از آن و مراقبت هایی که باید پیش از عمل انجام شوند ، آشنا می کند. همچنین انتخاب نوع ایمپلنت نیز توسط ایشان پیش از جراحی به انجام می رسد.

بهترین متخصص ایمپلنت - دکتر امیر محمدی

انجام جراحی : ایشان موظف است جراحی را با بهره گیری از بهترین متریال در یک محیط مجهز و استریل به انجام برساند و مطابق با وضعیت هر بیمار تکنیک مناسب را بکار بگیرد.

مراقبت های بعد از کاشت دندان : بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران دستورالعمل کاملی از نکات مراقبتی را باید در اختیار بیمار قرار دهد و اهمیت رعایت نکات را نیز گوشزد کند.

تعیین کاندیدا مناسب از دید متخصص ایمپلنت

به گفته بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران ، افرادی که فک و لثه های سالم دارند ، کسانی که به دلیل حادثه یا ضربه دندان هایشان را از دست داده اند یا دندان های پوسیده و خراب دارند اما فک و استخوان فک سالمی دارند برای این عمل مناسب اند.

در طرف دیگر ایمپلنتولوژیست خوب در تهران در تهران اظهار دارد افرادی که دارای بیماری های مزمن مانند سرطان خون یا دیابت هستند این عمل در بهبودشان اختلال ایجاد می کند. همچنین افراد سیگاری تنها به شرطی می توانند جراحی کاشت دندان را انجام دهند که از دو هفته قبل از اولین جراحی فک تا دو ماه بعد از آن ابدا و به هیچ وجه سیگار نکشند. سیگار کشیدن موجب عفونت شده و در بهبود دندان ها اختلال جدی ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که این درمان برای افراد سیگاری انجام نشود مگر آنکه قبلا به طور قطع سیگار را کنار گذاشته باشند.

چگونه میتوانید اطمینان حاصل کنید که بهترین دکتر برای ایمپلنت را انتخاب کرده اید؟

برای اینکه خیالتان از انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران راحت شود بهتر است جواب یک سری از سوالات زیر را در رابطه با متخصص خود پیدا کنید و حتی برخی از سوالات در رابطه با ایمپلنت و طرح درمان خود را در جلسه مشاوره رایگان از پزشک مربوطه سوال کنید .

 1.  میزان سابقه کاری متخصص ایمپلنت و کلینیک تخصصی .
 2.  پزشک منتخب در سال چه تعداد جراحی انجام می دهد و سالانه چند واحد ایمپلنت کار می کند .
 3.  تجهیز بودن کلینیک به تجهیزات به روز جراحی و استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت و موتور جراحی ایمپلنت و دستگاه پیزوسرجری .
 4. میزان رضایت مراجعه کنندگان به متخصص ایمپلنت در تهران و کلینیک .
 5. میزان وقت گذاشتن یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران برای مشاوره و آگاه کردن شما از طرح درمان و مراحل کاشت دندان.
 6. آیا متخصص ایمپلنت دندان قبل از شروع روند درمانی ، معاینه دقیق و کافی را انجام می دهد ؟
 7.  آیا متخصص  قادر به جراحی های دشوارتر برای طی عکل کاشت دندان مانند پیوند استخوان قبل از جراحی یا سینوس لیفت و غیره می باشد .
 8. قیمت جراحی در کلینیک و توسط بهترین متخصص ایمپلنت تهران و شرایط پرداخت هزینه
 9. خوش نام بودن و اعتبار ایشان در آن شهر
 10. انجام کلیه مراحل از جراحی تا پروتز توسط متخصص ایمپلنت

بهترین راهنما برای انتخاب ایمپلنتولوژیست خوب در تهران

امروزه راه های مختلفی برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران وجود دارد. با توجه به گستردگی اینترنت و دسترسی عموم مردم به آن ، آسان ترین راه سرچ در موتورهای جستجوگر می باشد. با وارد کردن نام پزشک مورد نظر ، در صفحات مرورگر پروفایل های کاری ایشان نمایش داده می شوند. با ورود به صفحات کاری می تواند از میزان تخصص و مدت زمان سابقه کار در این حوزه آگاهی پیدا کنید و همچنین نمونه کارهای ایشان را مشاهده فرمایید. اطلاع از رضایت مراجعین سابق متخصص مورد نظر نیز یکی از مزیت های این روش است.

در کنار روش آنلاین می توانید پرس و جو شفاهی را هم در پیش بگیرید ؛ یعنی از کسانی که پیش از شما تحت نظر یک متخصص خوب ایمپلنت دندان تهران درمان شده اند ، سوال کنید و نظرشان را در خصوص پزشک مربوطه جویا شوید. بدین صورت در صورت رضایت او از پروه انجام شده ، شما نیز می توانید به متخصص معرفی شده مراجعه کنید.

معرفی انواع ایمپلنت توسط بهترین متخصص

یک متخصص ایمپلنت خوب برای جراحی کاشت دندان قادر است دامنه وسیعی از گزینه های ایمپلنت را بعنوان فرایندهای استاندارد متناسب با نیازهای هر بیمار پیشنهاد کند. برخی از این گزینه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • مینی ایمپلنت
 • میکرو ایمپلنت
 • ایمپلنت اوردنچر
 • بریج بر پایه ایمپلنت

متخصص ایمپلنت دندان

بهترین برندهای ایمپلنت توصیه شده توسط بهترین ایمپلنتولوژیست خوب در تهران

شرکت های متعددی در کشورهای مختلف سراسر دنیا وجود دارند که در حوزه تولید برندهای مختلف ایمپلنت ها فعالیت می کنند. ایمپلنت ها بر اساس نوع خدمات ارائه دهنده، در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند. این ایمپلنت ها از جهات مختلف مثلاً از نظر قطر، طول، ارتفاع و غیره متفاوت بوده و همچنین کیفیت آنها نیز با هم فرق دارد. ایمپلنتولوژیست خوب در تهران با ارزیابی نیازهای هر بیمار، مناسب ترین برند را برای او انتخاب می کند. برخی از معروف ترین برندها شامل اشترومن، نوبل بیوکر، زیمر، بایو هورایزن می باشند که تنها تعدادی از ایمپلنت های برگزیده متخصص ایمپلنت دندان بوده و می توانند خدمات رضایت بخشی را به بیماران ارائه دهند.

در فرایند انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان چه سوالاتی را می توان از او پرسید؟

اگر از بی دندانی رنج می برید و به دنبال متخصصی هستید که بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد، می توانید در پروسه انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت با کسب اطلاعات درباره سوالات زیر درمورد متخصص بالقوه خود، با اطمینان بیشتری فرایند درمان را به دست او بسپارید:

1 . سابقه شما در جراحی ایمپلنت چقدر است؟

تجربه یک فاکتور مهم در دستیابی به نتیجه مطلوب است. یک متخصص ایمپلنت خوب به پشتوانه تجربه و دانش به روز خود می تواند نتیجه دلچسبی را برای بیمار خلق کند.

2 . از چه ایمپلنت های دندانی استفاده می کنید؟

توضیحات ارائه شده در خصوص ایمپلنت منتخب و برگزیده ، ایمپلنتولوژیست خوب در تهران می تواند به شما در درک کیفیت خدمات ارائه شده و برنامه ریزی برای بودجه مورد نیاز کمک کند.

3 . کاشت ایمپلنت چه خطراتی را به دنبال دارد؟

متخصص ایمپلنت دندان متعهد و با تجربه در طول جلسه مشاوره در خصوص عوارض جانبی احتمالی این جراحی  اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد. با کسب آگاهی در این خصوص، در صورت مواجهه با این عوارض دستپاچه نمی شوید و می توانید به بهترین شکل آن را مهار کنید.

4 . چه نوع بی حسی برای جراحی کاشت ایمپلنت استفاده می کنید؟

احساس آرامش بیمار یکی از دغدغه های متخصص ایمپلنت دندان با تجربه است. جراحی دهان اغلب تحت ترکیبی از بی حسی موضعی و داروی آرامبخش انجام می شود.

پاسخ متخصص ایمپلنت دندان تهران به سوالات رایج :

این مسئله به موارد متعددی بستگی دارد. به همین دلیل ابتدا پزشک باید بیمار را معاینه نماید ، مشکلات دندان و دهان را شناسایی کند ، نسبت به سلامت و حساسیت ها او آشنا شود ، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز را تعیین کند و سپس درمان را برنامه ریزی کند. بعد از طرح ریزی درمان هزینه را به بیمار اطلاع می دهد.

درد بخشی از عمل های جراحی است و نمی توان منکر این مسئله شد. برای کنترل آن در طول جراحی داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی تزریق می شود و برای تسکین درد در دوره ریکاوری ، بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران ، داروی مسکن تجویز می کند.

عفونت یکی از عارضه های احتمالی است که با انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب و انجام مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان می توان ریسک آن را به حداقل رساند. اما در صورتی که به هر علت بعد از جراحی درگیر این عارضه شدید برای مقابله با آن سریعاً به دکتر خود مراجعه کنید.

در روزهای اول پس از عمل با توجه به اینکه در دوره ریکاوری هستید و ایمپلنت و بافت های اطراف آن برای سازگاری و ترمیم یافتن به زمان نیاز دارند ، به توصیه بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید از غذاهای نرم استفاده کنید. زمانی که به شرایط نرمال رسیدید ، تغذیه شما هم به روال قبل خود باز می گردد.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها